Bulletiny

Adventní, Vánoční a Silvestrovské prohlídky


více info >

8. Broumovské diskuse na YouTube

Podívejte se na záznam hlavních panelů se zajímavými hosty

více info >

Za poklady Broumovska na YouTube

Poslechněte si záznam koncertu festivalových rezidentů

více info >

Nakoukněte do informačního bulletinu Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov, který vydáváme čtyřikrát ročně. Najdete v něm zajímavosti, pozvánky či novinky o klášterních aktivitách... Přejeme příjemné čtení. 

Chcete bulletin dostávat do své emailové schránky? Rádi to zařídíme :-)
Napište nám na email katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Bulletin č. 23 / prosinec 2019

Adventní čas bývá často prostorem k bilancování a přemýšlení nad tím, co nám v proběhlém roce udělalo radost, co se povedlo, nebo kterými chybami jsme se naopak museli poučit. My jsme v roce 2019 s naší Agenturou pro rozvoj Broumovska oslavili patnáct let fungování. Za tu dobu jsme - především díky Vaší podpoře - ušli velký kus cesty… A vlastně by nás hodně zajímalo, jak naše působení v klášteře i v broumovském regionu hodnotíte Vy? Jak hodnotíte naše jednotlivé aktivity? Stal se třeba některý z našich projektů Vaší srdeční záležitostí? Jaké všechny znáte? Budeme rádi, pokud nám dáte vědět - díky Vaší zpětné vazbě můžeme věci měnit a vyvíjet se dál… Mně nezbývá, než na tomto místě v závěru roku poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podílejí na naší práci. Od Vás, návštěvníků našich akcí a uživatelů našich služeb, přes naše podporovatele, investory a sponzory, až k celému našemu týmu, který zajišťuje, že ty ostatní neztrácíme. Zima je na Broumovsku úžasná, #bozi_klid je tu pro život i návštěvu. Bez kompromisů. A rozzářené, sněhem pokryté skalní rokle krásně kontrastují s příjemným teplem hostinců a pokojů. Na viděnou.

Bulletin v PDF

Bulletin č. 22 / září 2019

Nadcházející říjnové dny nás z horkých letních měsíců přenášejí do poklidné atmosféry podzimu.  Jeho rozjímavý aspekt nám umožňuje zamýšlet se nad naší prací. Projekty, které tu už patnáctým rokem v rámci rodiny Agentury pro rozvoj Broumovska děláme, předpokládají nejen ohromnou důvěru našich partnerů, ale také porozumění těch, se kterými a pro které je děláme… I to byl důvod, proč se letos během 6. Broumovských diskusí budeme právě nad těmito tématy – důvěrou a porozuměním – počátkem listopadu hlouběji zamýšlet. Bez důvěry a porozumění by se neobešel ani další z projektů, na němž se spolkem Živá voda aktuálně spolupracuje naše Maiwaldova akademie, za podpory organizace Pro rozvoj Broumovska. Jde o vytvoření nejméně dvou modelů zádrže vody, nápravy krajiny a protipovodňových opatření ve Zdoňově a v Křinicích, které by se – pokud se zadaří – mohly stát vzorovým příkladem pro celou republiku. Pozdní podzim a následně i zima nás posléze pozvou ke zklidnění, meditaci a vycházkám do zimní atmosférou prostoupených fascinujících skalních hřebenů a roklí. Čas poznat #bozi_klid Broumovska. Nadchází to nejlepší období k návštěvě…

Bulletin v PDF

Bulletin č. 21 / červen 2019

S blížícím se létem se těšíme na nejrušnější období na Broumovsku. Nedávno proběhlé Vinum et cetera bylo dříve i zahájením sezóny. Ta ale letos naplno začala již v dubnu a od té doby je nejen klášter, ale i Broumovsko navštěvované až do první poloviny listopadu, kdy Broumovské diskuse rozproudí nejen klášter, ale i město. A to ještě návštěvníci neobjevili fascinující atmosféru místní zimy s možnostmi výletů do zamrzlých skalních roklí. Ale zpět k létu. V klášteře přicházíme s novinkou určenou všem, kteří raději dny tráví u vody či v lese, ale zároveň chtějí vyrazit i za poznáním. Nové, podvečerní prohlídky přes léto se budou konat vždy v pondělí, ve středu a v sobotu od 18 hodin. Kdo by chtěl po prohlídce zůstat v klášteře déle, může se ubytovat v Domě hostů. I program bude bohatý. 21. června nás čeká velký open air koncert Tata Bojs s královéhradeckou filharmonií, 29. června zahájíme další výstavu v naší Galerii Dům a zvláště se těším na jedinečný koncert, který odstartuje v Broumově  14. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska, a to je jen začátek. Ať už jste na Broumovsku kdykoliv, otevřete-li se, pohltí Vás #božíklid.

Bulletin v PDF

Bulletin č. 20 / březen 2019

Agentura pro rozvoj Broumovska oslavila v únoru 15 let od svého založení. Těší nás, že z původně malinkaté neziskovky postupně vyrůstá sebevědomá organizace, která dostala možnost podílet se významnou měrou na záchraně zdevastovaného broumovského kláštera. I po patnácti letech zůstává agentura aktivní v oblasti cestovního ruchu, angažuje se v budování komunitní rozvojové nadace, láká na Broumovsko investory, kterým poskytuje podporu a servis, a v neposlední řadě má strategickou iniciativu pro další rozvoj krásného, ale někdy opomíjeného Broumovska. Chtěl bych poděkovat všem minulým i současným kolegům, že spolu s agenturou věří, že naše práce má smysl. Stejně tak bych rád poděkoval našim partnerům ve všech projektech, protože bez jejich důvěry a podpory by nic z toho, co nyní na Broumovsku realizujeme, nebylo možné. Zvláštní dík patří Benediktinskému opatství sv. Václava v Broumově a především Městu Broumov. Bez těchto klíčových partnerů bychom vlastně ani nevznikli… Děkujeme…

Bulletin v PDF