Bulletiny

Adventní, Vánoční a Silvestrovské prohlídky


více info >

8. Broumovské diskuse na YouTube

Podívejte se na záznam hlavních panelů se zajímavými hosty

více info >

Za poklady Broumovska na YouTube

Poslechněte si záznam koncertu festivalových rezidentů

více info >

Nakoukněte do informačního bulletinu Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov, který vydáváme čtyřikrát ročně. Najdete v něm zajímavosti, pozvánky či novinky o klášterních aktivitách... Přejeme příjemné čtení. 

Chcete bulletin dostávat do své emailové schránky? Rádi to zařídíme :-)
Napište nám na email katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Bulletin č. 15 / prosinec 2017

Dnešní svět je plný ruchu. Spěchá. I proto přichází Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov po celý rok s programem, který chce inspirovat ke ztišení, zklidnění a zamyšlení. Jednou z takových aktivit byl například proběhlý meditační seminář pro přátele z dynamického prostředí projektů a cílů. Jeho úspěch nás motivoval k pokračování. Zimní období je časem plánování. Největší impulz dostává náš festival Za poklady Broumovska a s ním přímo či nepřímo spojené Letní hornové kurzy a klavírní soutěž Broumovská klávesa. Přemýšlíme o Broumovských diskusích, které letos přivezly prezidentské kandidáty a spolu s nimi i zamyšlení nad Vizí vzdělanosti. Těšíme se na program Galerie Dům, která představí mezi dalšími také úspěšného broumovského rodáka. Těšíme se z Literárního domku v zahradě hostícího tvůrce od letošního léta. Těšíme se na výstavu Supermarket Svět Petra Nikla, kterou připravuje naše Maiwaldova akademie, nebo na nový program klubového ArtCafé. Děkujeme, že jste na této cestě s námi. 

Bulletin v PDF

Bulletin č. 14 / září 2017

Když jsme před lety snili o celoročním provozu, vypadalo to nedostižně. Hlavní sezóna semknutá do dvou letních měsíců se zdála být nezměnitelná. Nyní pomalu odchází léto, rozloučili jsme se s dvanáctým ročníkem hudebního festivalu Za poklady Broumovska, jehož návštěvnost roste, největší nápor návštěvníků v klášterní kavárně utichl, ale místo připravování se na zimní spánek jsme začali připravovat další rok našich projektů a návštěvníků je i nyní stále více… Navíc vrcholí přípravy 4. Broumovských diskusí, konference, která počátkem listopadu zaplní celý Broumov. Plné město v listopadu? To nebývalo. O něco později proběhne první meditační víkend zájemců z „businessu“. Čeká nás také velký experiment speciálního programu ArtCafé, které ve Dřevníku postupně přivítá skvělé hudebníky Borise Carloffa, Dana Bártu s Triem Roberta Balzara a Michala Pavlíčka s Monikou Načeva. Trhy, setkání, přednášky a komorní koncerty ArtCafé, i to je v nabídce a k tomu možnost výletu do skalních labyrintů, jejichž atmosféra je na podzim a v zimě fascinující. Budu moc rád, najdete-li si k nám cestu i vy…

Bulletin v PDF

Bulletin č. 13 / červen 2017

Léto je tu. U nás v klášteře je tou dobou o něco rušněji než obvykle. Už za necelý měsíc 1. července zahájíme v Božanově festival Za poklady Broumovska. Deset sobotních koncertů opět rozezní kostely na Broumovsku hudbou špičkových interpretů. Na začátku července se nakrátko propojíme s literárním festivalem Gory literatury z polské Nové Rudy. V průběhu léta nás také čeká loučení s divadelním projektem Hra-nic-e, který byl impulsem k přípravám pokračování našich divadelních aktivit. Domek u mostu se proměňuje na Literární domek, kde budeme hostit spisovatele a tvůrčí dvojice. Plně se také věnujeme přípravám 4. Broumovských diskusí, věříme, že o nich bude slyšet více než dříve. Až do konce září je možné se každé úterý v osm hodin ráno zúčastnit meditací, jejichž program plánujeme rozšířit. Pro děti chystáme tvůrčí příměstské tábory. Omlouvám se za tuto palbu novinek, ale celý náš tým má radost, že se toho tolik daří, klášter je využíván a věřím, že přivítá i vás. Těšíme se...

Bulletin v PDF

Bulletin č. 12 / březen 2017

Období konce zimy a začátku jara se dá popsat jako čas příprav a úklidu, ale na nedostatek práce si stěžovat nemůžeme. Připravujeme pro Vás aktuální program - Velikonoční trh, pomyslné zahájení 12. ročníku festivalu Za poklady Broumovska benefičním koncertem na jeho podporu, otevření výstavní sezóny Galerie Dům, nebo zahájení vzdělávacích programů s replikou středověkého knihtisku. Vedle toho probíhají práce zaměřené na vzácný fond naší knihovny, jehož větší část se nyní nově eviduje, digitalizuje a nejvzácnější výtisky budou restaurovány.  V neposlední řadě se pak zabýváme posilováním naší organizace, abychom vytvořili stabilní a silnou kulturní instituci, která bude dále přinášet zajímavý program ve všech rovinách své činnosti, tedy jako komunitní centrum, místo kvalitní kultury a vzdělávání, ale také generátor vyšší návštěvnosti města a regionu. Je to těžší, než byste si možná představovali, a proto jsme vděčni za pomoc - www.vstuptedoklastera.cz - či návštěvu. 

Bulletin v PDF