Bulletiny

Adventní, Vánoční a Silvestrovské prohlídky


více info >

8. Broumovské diskuse na YouTube

Podívejte se na záznam hlavních panelů se zajímavými hosty

více info >

Za poklady Broumovska na YouTube

Poslechněte si záznam koncertu festivalových rezidentů

více info >

Nakoukněte do informačního bulletinu Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov, který vydáváme čtyřikrát ročně. Najdete v něm zajímavosti, pozvánky či novinky o klášterních aktivitách... Přejeme příjemné čtení. 

Chcete bulletin dostávat do své emailové schránky? Rádi to zařídíme :-)
Napište nám na email katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Bulletin č. 11 / prosinec 2016

Klášter Broumov se znovu stal tlukoucím srdcem města a regionu. Hostí tradiční programy oblíbené čím dál více návštěvníky – Vinum et Cetera, Dobročinný večer pro Broumovsko, Galerie Dům, Za poklady Broumovska, ArtCafé, Broumovská klávesa, vzdělávací projekty. Etablují se novější aktivity – Broumovské diskuse, mezinárodní hudební dílny, Skriptorium, zázemí pro tvůrčí činnost. S oživením kláštera roste návštěvnost města, vznikají pracovní místa. Nápady, které se mohly zdát nereálné, jsou skutečností. Teď se chceme spolu s Vámi opřít do dalšího náročného – ale ne nemožného – úkolu: uskutečnit vizi Broumova jako kulturní metropole, kterou kdysi býval. Jako velkého malého města, které ukazuje, že spokojený život není nutně založen na kvantitě spotřeby, ale lze jej naplnit sdíleným prožíváním a hrdostí na rozvoj i historii. Vstupte s námi do kláštera a přidejte se ke komunitě, která pomáhá srdci tepat a tělu prospívat. Děkujeme.

Bulletin v PDF

Bulletin č.10 / září 2016

Do podzimního času vstupujeme uklidněni. Provozní chod kláštera se stabilizuje a zvládl i vypjaté letní měsíce, které jsou pro nás důležitým testem, ale také pilířem naší stability. Počet návštěvníků mírně vzrostl, ale věřím, že jsme opět byli schopni nabídnout dobré služby. Naplněný Dům hostů udržuje tichou hloubavou atmosféru, alespoň takové slýcháme komentáře našich hostů. I festival Za poklady Broumovska dál úspěšně rozvíjí svou tradici aletos ho doprovodily zdařilé mezinárodní hudební kurzy. To vše nás tedy uklidňuje a vybavuje silou rozvíjet náš projekt. Rozvoj vzdělávání, kruh přátel a podporovatelů, zvýšení mezinárodní prestiže festivalu Za poklady Broumovska, ArtCafé s dále rostoucím počtem koncertů, ale i představení našeho projektu na evropské úrovni s cílem získání morální podpory pro další práci. To jsou úkoly, na které se těšíme. A vedle toho stále se připomínající potřeba organizačního rozvoje a vnitřní síly, která nám to vše umožní. Na viděnou.

Bulletin v PDF

Bulletin č.9 / červen 2016

I přesto, že provozujeme klášter celoročně, což by nešlo bez úzké spolupráce s vlastníky objektu, tedy benediktiny, nemůžeme zakrývat, že letní sezóna je pro nás intenzivnější než jiná období. Nejen proto, že v tomto období zatím přijíždí na Broumovsko více návštěvníků, ale i proto, že organizujeme největší festival klasické hudby v kraji – Za poklady Broumovska. Naší snahou je udržet ve všem, co děláme, vyšší standard kvality než je pro srovnatelné aktivity běžné. Myslím, že to je jedním z pilířů, které mohou přispívat k našim dílčím úspěchům z poslední doby. Zároveň je to velmi náročné. Držte nám tedy v létě palce. O prázdninách utichne jen strategické plánování. Pokračovat bude v září úvahami nad konceptem vzdělávání, osobního rozvoje a odpočinku spojeného s meditací nebo kampaní na rozšíření kruhu přátel a podporovatelů naší činnosti. Snad budete mezi nimi. Navštivte, prosím, také na přelomu července a srpna divadelní představení Hra-nic-e o historii našeho regionu.

Bulletin v PDF

Bulletin č.8 / březen 2016

Zima ještě úplně neskončila a jaro nezačalo, ovšem roční období jako by už dnes pro tým Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov nehrálo roli. Vytyčili jsme si cíl celoročního provozu, protože jen tak můžeme být spolehlivě k dispozici, když je třeba. Snažíme se navazovat na tradici benediktinské pohostinnosti, a to nejen v obdobích, kdy by to bylo ekonomicky výhodnější. Věříme, že se nám tato investice vrátí. A proč se o tom takto rozepisuji? Dům hostů, Café Dientzenhofer i naše programy nabízejí své služby každý den a právě v předjaří je tady příjemná klidná atmosféra, kterou stojí za to okusit. Hledáte-li tedy právě v těchto dnech místo odpočinku od shonu běžných dní, je broumovský klášter správnou volbou. Plánujete-li sešlost, seminář nebo interní workshop či poradu, a nechcete být rušeni, jste vítáni v Broumově. Ať už přijedete zítra nebo během léta, budeme se těšit, že nám tím pomůžete udržet klášter v chodu. Děkujeme předem.

Bulletin v PDF