Bulletiny

Adventní, Vánoční a Silvestrovské prohlídky


více info >

8. Broumovské diskuse na YouTube

Podívejte se na záznam hlavních panelů se zajímavými hosty

více info >

Za poklady Broumovska na YouTube

Poslechněte si záznam koncertu festivalových rezidentů

více info >

Nakoukněte do informačního bulletinu Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov, který vydáváme čtyřikrát ročně. Najdete v něm zajímavosti, pozvánky či novinky o klášterních aktivitách... Přejeme příjemné čtení. 

Chcete bulletin dostávat do své emailové schránky? Rádi to zařídíme :-)
Napište nám na email katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Bulletin č.3 / prosinec 2014

Rok 2014 se nezadržitelně blíží ke konci a v broumovském klášteře jsme plni příprav roku nadcházejícího. Roku zcela výjimečného. Roku plného výzev. V dubnu 2015 slavnostně otevřeme zrekonstruované prostory Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov, v červnu nás čeká 12. ročník Vinum et Cetera i Dobročinný večer pro Broumovsko a na konci června zahájení jubilejního 10. ročníku festivalu Za poklady Broumovska. V srpnu proběhne premiéra divadelního představení napsaného přímo pro nás o historii Broumova a Broumovska. V listopadu bychom rádi uspořádali 2. Broumovské diskuse. A na programu máme mnoho dalšího. Zásadní bude také dokončení ubytovací kapacity v bývalých mnišských celách, zde stále ještě hledáme i Vaši pomoc. Projekt musíme vzhledem k provozu centra určitě dokončit. O studijních a tvůrčích pobytech jednáme například s Akademií věd ČR nebo Národní galerií, kterou seznam zdaleka nekončí. Rok 2015 pro nás bude prověrkou. Věříme, že nás podpoříte a dokážeme šíři a rozsah našich aktivit kvalitně realizovat.

Bulletin v PDF

Bulletin č.2 / září 2014

Nebylo to jednoduché, ale podařilo se to: plníme slib zasílat vám jednou za dva až tři měsíce bulletin o našich aktivitách. Kdo zná život neziskových organizací, ví, jak obtížné je najít čas na retrospektivu a představit příznivcům novinky z činnosti organizace. Informování je totiž v našich očích méně naléhavé než činnost samotná. Sestavování výroční zprávy je pro nás často noční můrou. Ovšem přesto jsme se zavázali vydávat „malou výroční zprávu“ ve formě bulletinu častěji. A nakonec jsme rádi, že se s vámi můžeme o úspěchy podělit. Co je tedy nového? Rekonstrukce kláštera, kterou realizuje Benediktinské opatství sv. Václava, významně pokročila a my stále více cítíme náš závazek: etablovat toto evropské centrum kultury a vzdělávání. Nahlédněte s námi v tomto bulletinu také do života ArtCafé, přečtěte si o festivalu Za poklady Broumovska nebo se nechte inspirovat vitalitou a nadšeným vyprávěním profesora Petra Sommera nejen o klášteře v Broumově.

Bulletin v PDF

Bulletin č.1 / červen 2014

Začátek roku 2014 je pro nás ve znamení změn. V klášteře zahájilo Opatství rekonstrukci na jejímž konci jsou významně rozšířené prostory našeho vzdělávacího a kulturního centra. Příběh této rekonstrukce začíná malými drobnými krůčky oživování kláštera kulturou a dalšími projekty v roce 2004, které jsme jako Agentura pro rozvoj Broumovska vytrvale rok od roku rozšiřovali. Chceme, aby jste měli spolu s námi radost z vývoje a směřování naší práce a proto už nestačí Vás informovat jednou za rok formou výroční zprávy a dílčími informacemi. Zakládáme novou tradici informačního bulletinu, ve kterém se Vám chceme ozývat jednou za dva až tři měsíce a podělit se s Vámi o naše úspěchy i nezdary, plány, ale i příběhy ze života centra.

Bulletin v PDF